Notice: Trying to get property of non-object in /home/aa11935/portale/core/src/NfPortal/Data/Faq/Repository.php on line 155
Imprezy w okolicy

Imprezy w okolicy

W Międzywodziu szum morza i sosnowych lasów na wydmach dominuje nad wszelkim, innym szumem. Ludne i cieszące się powszechnym uznaniem nadbałtyckie imprezy odbywają się w okolicznych miejscowościach. W Dziwnowie, w lipcu mają miejsce Międzynarodowe Regaty Żeglarskie, a w sierpniu Festiwal Gwiazd Sportu, którego tradycją jest uroczyste odsłanianie przez znanych polskich sportowców replik ich medali.

Do Międzyzdrojów przyciągają w czerwcu koncerty Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej, którego gośćmi są chóry akademickie i dziecięce oraz zespoły kameralne z całego świata, a w lipcu organizowany od wielu lat Festiwal Gwiazd, jakiego bohaterami są największe sławy polskiego kina i teatru.

Wolin to letnia stolica miłośników historii i tradycji Słowian i wikingów. W sierpniu odbywa się tam Festiwal Słowian i Wikingów, podczas którego m.in. dawne bitwy, rzemiosła, obrzędy i muzyka skandynawskich wojowników oraz słowiańskich plemion odtwarzane są i naśladowane z zachowaniem historycznych szczegółów.

Melomani nasycą swój głód wysokiej muzyki na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, w ramach którego przez cały sezon organizowane są koncerty w katedrze, w Kamieniu Pomorskim.

Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy